Jak kupić używany samochód z prywatnej imprezy, aby każdy wygrał

17 grudnia 2019 0 przez admin

130 total views, 1 views today

Oto, jak z powodzeniem kupić samochód używany na prywatnej imprezie, aby nie skończyć z cytryną. Kupno samochodu od osoby fizycznej może zaoszczędzić trochę pieniędzy, ale najprawdopodobniej na dłuższą metę może kosztować więcej czasu i pieniędzy.

Oto, co mam na myśli …

Jeśli nie będziesz ostrożny, może to kosztować więcej niż tylko Twój czas.

Kupowanie używanego samochodu od osoby prywatnej może być ryzykowne, a jeśli nie zostanie wykonane właściwie, możesz zapłacić więcej niż samochód jest naprawdę wart.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uzyskać najlepszą ofertę przy rozważaniu zakupu używanego samochodu od strony prywatnej.

Zacznij od poznania, jakiego rodzaju pojazdu chcesz i potrzebujesz. Za pomocą niektórych badań możesz sprawdzić konkretne marki i modele pod kątem niezawodności i bezpieczeństwa. Skorzystaj z Internetu, aby ustalić, który pojazd spełni Twoje potrzeby i mieści się w Twoim budżecie.

Następnie zbadaj wartość pojazdu.

Korzystaj ze stron internetowych z aktualnymi cenami dla twojego obszaru, jedną dobrą sugestią byłby przewodnik NADA lub Kelley Blue Book. Znajomość wartości pojazdu pomoże ci upewnić się, że otrzymujesz uczciwą ofertę w stosunku do ceny.

Teraz przeszukuj ogłoszenia i witryny, takie jak AutoTrader.com, Craigslist, Cars.com i BackPage.com, aby zlokalizować podmioty prywatne sprzedające interesujący Cię typ pojazdu.

Zadzwoń do osoby sprzedającej pojazd, aby umówić się na spotkanie. Chcesz również uzyskać numer identyfikacyjny pojazdu z reklamy, jeśli ona istnieje, jeśli nie, poproś o nią właściciela. Następnie użyj VIN, aby uruchomić raport Carfax, a także raport AutoCheck. Połączenie tych dwóch zasobów zapewni, że nie będzie żadnych problemów z samochodem, o których sprzedawca ci nie powiedział.

Upewnij się i przeprowadź pojazd testowo. Zabierz samochód na autostradę, aby zobaczyć, jak radzi sobie przy wyższych prędkościach. Zauważ, jak przyspiesza. Słuchaj dziwnych dźwięków lub dźwięków. Poszukaj niebieskiego dymu.

Jedź też w mieście, aby zobaczyć, jak radzi sobie z dużym ruchem ulicznym.

Po znalezieniu używanego samochodu, który pasuje do rachunku, dobrym pomysłem jest poddanie go sprawdzeniu przez renomowanego certyfikowanego mechanika. Zapytaj sprzedawcę, czy możesz wziąć samochód i odwiedzić mechanika, aby go sprawdził. Najczęściej sprzedawca będzie chciał iść z tobą, ustawić czas, który będzie działał dla was dwojga, a także dla technika.

Jeśli samochód otrzyma gwiazdę od mechanika, teraz jest czas na negocjacje. Zaoferuj cenę niższą niż ta, o którą prosi sprzedawca. Są szanse, że spodziewa się nieco zejść i tak ją wycenił. Najprawdopodobniej przeciwstawi się twojej ofercie nieco wyżej. Jeśli uważasz, że samochód jest wart tej ceny, powiedz sprzedawcy, że ma ofertę.

Wreszcie są dokumenty, które należy złożyć. Pamiętajcie, abyście odwiedzili DMV razem, aby upewnić się, że wszystko zostało wykonane prawidłowo i że zarówno ty, jak i sprzedawca jesteście chronieni. Tutaj zapłacisz za podatki i tablice rejestracyjne, więc nie zapomnij zabrać ze sobą pieniędzy i dowodu ubezpieczenia.

Jak kupić używany samochód od osoby prywatnej, może być dobrą okazją, jeśli wiesz, co robić. Te kilka pomocnych wskazówek może pomóc ci znaleźć uczciwą ofertę, a także znaleźć samochód używany wysokiej jakości.Source by Mike Reitz